مقالات

تایمر ستاره مثلث شیوا امواج

تایمر ستاره مثلث

تایمر ستاره -مثلث شیوا امواج

تایمرستاره مثلث شیوا امواج یک قطعه کنترلی می باشد که یک سیگنال ورودی دریافت نموده و پس از گذشتن یک زمان تاخیر(که از پیش تعیین شده است) یک سیگنال خروجی ارائه می دهد. از تایمر در فرآیندهای متنوعی در ماشین ها و نیز خطوط تولید استفاده می شود.

از نظر عمکلردی تایمرها را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

دسته ی اول تایمرها آنهایی هستند که شمارش واحدهای زمانی آنها از صفر شروع می شود و به سمت عدد بزرگتر می رود که به این تایمرها اصطلاحاً  stopwatchگفته می­شود.

دسته دوم آنهایی هستد که از یک نقطه مشخص زمانی به سمت صفر شمارش می کنند. تایمر ستاره مثلث شیوا امواج دستگاهی مناسب جهت راه اندازی موتورهای رتورقفسی با تبدیل ستاره به مثلث می باشد.

دارای کنتاکت های باز و بسته می باشند و عملکرد آنها به این صورت است که با وصل جریان برق به ترمینال START تایمر (و یا قطع جریان برق)، تایمر شروع به کار می کند و پس از گذشت مدت زمانی که برای آن تعیین شده است، کنتاکت های داخلی آن تغییر وضعیت می دهند( کنتاکت های بسته آن باز و کنتاکت های باز آن بسته می شوند).

عملکرد تایمر ستاره مثلث شیوا امواج

بدین صورت است که پس از اتصال ولتاژ تغذیه دستگاه می­تواند خروجی را با تاخیر های زمانی معینی یا حتی بلافاصله قطع و وصل نماید. امروزه به جهت اهمیت صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی استفاده از تایمر ستاره مثلث شیوا امواج  اهمیت دوچندان یافته است. اگر بخواهیم از دید صنعتی این وسیله را تعریف کنیم تایمرها یا رله های زمانی یکی از وسایل فرمان دهنده مدارهای کنترل اتوماتیک هستند که همچون رله های کنترلی وظیفه کنترل مدار را برای مدت زمان معینی برعهده دارند، با این تفاوت که رله های کنترلی بر کمیت های الکتریکی نظارت می کنند، اما رله های زمانی یا همان تایمرها، وظیفه زمان سنجی و ایجاد تقدم و تاخر را برعهده دارند. یکی دیگر از تفاوت­های رله های زمانی یا رله­ های کنترلی این است که رله های کنترلی نمودار هایی پیوسته دارند اما تایمرها نمودار هایی گسسته دارند. شناخت و استفاده­ ی به جا از تایمرها می­تواند در پروسه های صنعتی بسیار مهم باشد. در صورت انتخاب به جا از یک تایمر، علاوه بر پیاده سازی مدارها، سرعت مونتاژ تابلو زیاد شده، قطعات و هزینه کم و مدار ساده و ایمن می­گردد به عنوان مثال در طراحی تابلو ستاره-مثلث، پیش از این از تایمر تاخیر در وصل معمولی در کنار چند کنتاکت کمکی ومداری نسبتاً پیچیده استفاده می ­شد.

کاربرد تایمر

تایمرهای ستاره مثلث به جهت اهمیت صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی از اهمیت بالایی برخوردار هستند و به صورت گسترده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از کاربردهای مهم تایمر در تابلو برق های صنعتی، در طراحی مدارهای فرمانی که نیاز به زمان سنجی دارند می باشد. استفاده از تایمرها در خط تولید، صنایع غذایی جهت کنترل مدت زمان حرارت دیدن یک محصول و یا کنترل بازه زمانی فعالیت یک دستگاه، از دیگر کاربردهای تایمرها می باشد.

ویژگی های تایمر ستاره مثلث شیوا امواج

تغذیه دستگاه AC  و DC

قابلیت :

تنظیم زمان وصل رله ستاره

تنظیم زمان بین قطع رله ستاره و وصل رله مثلث

دارای دو نشانگر مجزا برای زمان وصل رله ستاره ویا مثلث

دارای دو رله مجزا

انواع مد کاری تایمرها

مد تاخیر در قطع: پس از قطع شدن فرمان ورودی ، تایمر با توجه به زمانی که برای آن تعیین شده است سیگنال خروجی را ارسال می کند.

مد تاخیر در وصل: پس از وصل شدن فرمان ورودی ، تایمر با توجه به زمانی که برای آن تعیین شده است سیگنال خروجی را ارسال می کند.

مد چشمک زن : پس از وصل شدن فرمان ورودی ، تایمر به صورت متناوب به اندازه مدت زمان معینی فرمان قطع و وصل به خروجی می دهد.

مد Interval : پس از وصل شدن فرمان ورودی، خروجی تایمر به مدت معینی وصل می ماند و بعد از این مدت قطع می گردد.

مواردی که در خرید تایم باید دانست:

  1. محل استفاده ­ی آن
  2. ولتاژ تغذیه
  3. جریان مجاز کنتاکت خروجی آن
  4. مدهای کاری
  5. چگونگی نصب آن
  6. ابعاد آن
  7. محدوده رنج زمانی

تجهیزات جانبی

محافظ صفحه نمایش تلویزیون

تلویزیون‌ های امروزی که قیمت بالایی دارند با توجه به ضخامت کمی که دارند. نسبت به تلویزیون های قدیمی اسیب پذیرتر هستند. حساسترین و شکننده ترین قسمت تلویزیون همان صفحه نمایش (پنل) آن است .که ممکن است با برخورد اشیا و وارد شدن ضربه هنگام بازی کودکان آسیب ببیند. و تلویزیون دیگر قابل استفاده نباشد. معمولا شرکت ها، صفحه نمایش تلویزیون شما را گارانتی نمی کنند و صفحه نمایش تلویزیون قابل تعمیر هم نیست. به همین دلیل برخی شرکت ها و کارگاه ها اقدام به طراحی و تولید صفحات محافظ صفحه نمایش تلویزیون کرده اند و این محافظ یک صفحه طلق‌ مانند است که روی صفحه تلویزیون شما قرار می گیرد و از تلویزیون شما محافظت می کند.

ویژگی های یک محافظ صفحه نمایش خوب

1- یک محافظ خوب باید سبک باشد زیرا استفاده از محافظ سنگین به فریم تلویزیون فشار وارد می کند.

2- یک محافظ صفحه نمایش تلویزیون خوب نباید روی زیبایی تلویزیون تاثیر بگذارد.

3- یک محافظ خوب نباید با چسب روی تلویزیون نصب شود چراکه چسب روی قاب تلویزیون باقی می ماند و همچنین محافظ باید در زمان تمییز کردن تلویزیون به راحتی جدا و دوباره نصب شود

5- یک محافظ خوب نباید کیپ تلویزیون شود بلکه باید با صفحه تلویزیون کمی فاصله داشته باشد تا هوا رد و بدل شود و صفحه تلویزیون گرم نشود. زیرا فاصله ی غیر استاندارد بین محافظ و پنل باعث حبس شدن گرما و در نتیجه بازگشت گرما به پنل خواهد شد که عمر پنل را تا 30 درصد کاهش خواهد داد.

6- یک محافظ خوب باید از اشعه فرابنفش یا UV که بر بییننده اثرات نا مطلوب می گذارد جلوگیری کند.

کاربرد محافظ صفحه نمایش تلویزیون

این صفحه در اندازه‌ های مختلف متناسب با اینچ نمایشگر تلویزیون طراحی و ساخته شده تا به آسانی بر روی صفحه‌نمایش قرار بگیرد.

محافظ ها با شفافیت بالایی که دارند، علاوه بر افزایش امنیت تلویزیون، کیفیت تصویر را نیز به نحو چشمگیری حفظ می کنند و خللی در طراحی شیک تلویزیون ایجاد نمی کنند. پس با داشتن محافظ صفحه led، هم کیفیت تصویر تلویزیون عایدتان خواهد شد هم می‌توانید به خوبی از نمایشگر آن محافظت کنید تا بازیگوشی بچه ها در خانه، ضربه ای به تلویزیون وارد نکند.

این محافظ صفحه به وسیله ی فناوری های پیشرفته، به صورت نشکن طراحی شده و مهم تر از آن باعث تاریک شدن رنگ‌های نمایش داده نخواهد شد و با حفظ روشنی کامل تصاویر، تلویزیونتان را همراهی می‌کند

مناسب برای انواع  تلویزیون های ال ای دی کیو ال ای دی و تلویزیون های جدید به روز که  به عنوان سپری شفاف برای تلویزیون های صفحه تخت  عمل می کند، که صفحه نمایش شکننده ی تلویزیون را از آسیب، خراش، لکه ی اثر انگشت، پرتاب اسباب بازی توسط کودکان و یا هر وسیله ی دیگری در امان نگه می دارد. همان طور که محافظ صفحه نمایش کامپیوتر، محافظ صفحه نمایش مات و براق موبایل و تبلت در بازار موجود است، تولید محافظ انواع صفحه نمایش تلویزیون نیز برای حفظ امنیت تلویزیون ها راه حلی ایده آل برای کاهش هزینه ها می باشد. با توجه به بالا بودن قیمت پنل تلویزیون و هزینه تعویض پنل ال ای دی استفاده از ضربه گیر برای انواع تلویزیون های پلاسما، ال ای دی، ال سی دی و تمامی برندها از قبیل: سونی « Sony » ، سامسونگ « Samsung »، ال جی « LG »، توشیبا « Toshiba » و… با اینچ های مختلف، امری لازم است. تلویزیون ال ای دی منزلتان را با محافظ صفحه تلویزیون led به صورت ایده آل از دست کودکان مصون نگه دارید. محافظ ها با شفافیت بالایی که دارند، علاوه بر افزایش امنیت تلویزیون، کیفیت تصویر را نیز به نحو چشمگیری حفظ می کنند و خللی در طراحی شیک تلویزیون ایجاد نمی کنند. همچنین برخی از این محافظ ها از قابلیت هایی نظیر شستشو با مواد شوینده، مقاومت در برابر انعکاس نور و اشعه ی UV برخوردارند و هنگام استفاده در محیط های پر نور، فشاری به چشم وارد نمی کند.

انواع سایز محافظ صفحه تلویزیون

محافظ صفحه تلویزیون 32 – محافظ صفحه تلویزیون 40 – محافظ صفحه تلویزیون 42 – محافظ صفحه تلویزیون 43 – محافظ صفحه تلویزیون 46 – محافظ صفحه تلویزیون 47 – محافظ صفحه تلویزیون 48 – محافظ صفحه تلویزیون 49 – محافظ صفحه تلویزیون 50 – محافظ صفحه تلویزیون 55 – محافظ صفحه تلویزیون 65 – محافظ صفحه تلویزیون 75 – محافظ صفحه تلویزیون های ال ای دی – محافظ صفحه تلویزیون خمیده -خرید محافظ صفحه تلویزیون – محافظ صفحه تلویزیون منحنی

روشنایی

پنل LED ویژگی و نحوه نصب آن

محصولاتی هستند که نسبت به هالوژن های قدیمی مصرف برق کمتری دارند. و می توانند در محیط های مختلف علاوه بر تامین روشنایی به تزیین فضا نیز کمک کنند. از مزایای مهم لامپ های هالوژن جدید این است که دارای شکل ظاهری زیبایی هستند. و می توانند به صورت توکاروروکار در سقف سالن های ورزشی  ، اداره ها ،منازل ، تالار ها، سالن های کنفرانس واماکن تجاری و اداری مورداستفاده قرار گیرند. با توجه به این موارد بر آن شدیم تا تنوعی خاصاز محصولات این مدل کالا خدمت شما مشتریان گرامی پیشنهاد وعرضه نماییم که با توجه به گستردگی لامپ های ال ای دیهالوژنی که در تامین روشنایی اماکن ذکر شده نقش به سزایی دارند. با معرفی این نوع پنل ها ی پیشرفته که غالبا با نام ال ای دیشناخته میشوند اطلاعات شما عزیزان را جهت خرید محصولات LED بالا برده تا ازاین نظر سوال وابهامی در مورد خرید لامپ هایهالوژنی (چراغ های الیدی، پنل های روشنایی توکار وروکار ) نداشته باشید.

پنل تو کار LED  نما نور یک محصول با ویژگی منحصر به فرد است و برای استفاده از این محصول شما نیاز به برش سقفی داریدکهنسبت به ابعاد دقیق آن بابد انجام شود.

انواع لامپ های روشنایی

هالوژن – پنل – پرژکتور – وال واشر – جت لایت – لوستر – ریسه – چراغ های پارکی – چراغ های دکوراتیو – چراغ های فیلامنتی

مدل جدید لامپ ها

لامپ های فوق کم مصرف

لامپ فوق کم مصرف که به صورت مخفف لامپ ال ای دی نامیده می شود .یک منشا ایجاد نور در لامپ می باشد که به وسیله دیوت های نوری ، تولید روشنایی میکند .

در لامپ ال ای دی به وسیله جابه جایی الکترون ها در یک نیمه هادی ، نور ایجاد می شود . این لامپ ها رشته ندارند و از قدرت کم و طول عمر بیشتری برخوردار هستند .همچنین بدون فیلتر رنگی می توانند نورهایی با رنگ های مختف بوجوذ آورند از نظر مصرف انرژی ال ای دی ها به نسبت بقیه لامپ ها بسیار در مصرف انرژی صرفه جویی میکنند .به صورتی که میزلان جریان مصرفی در یک لامپ ال ای دی به مقدار میلی آمپر می باشد .

ولی در بقیه لامپ ها مخصوصا لامپ رشته ای به مقدار آمپر می باشد .

تنوع در لامپ ها

لامپ رشته ای 

نوع قدیمی و سنتی از لامپ ها را لامپ رشته ای تشکیل می دهد که این روزها کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و جای خودشان را به گزینه های کم مصرف تر و ال ای دی ها داده اند. این نوع لامپ، نور درخشانی ایجاد می کند که باعث احساس راحتی و زیبایی بیشتر در فضای منزل می شود.

لامپ های LED SMD

SMD نوعی فناوری است که در آن قطعات الکترونیکی بدون ایجاد سوراخ و تنها با لحیم کاری روکار به بورد متصل می شوند. این فناوری در لامپ های LED منجر به طراحی نوع جدیدی از لامپ های LED شد که از کاربرد زیادی برخوردارند و موجب افزایش طول عمر و بازدهی بهتر لامپ شده است. کنار هم قرارگرفتن تعداد زیادی از این لامپ های کوچک SMD، نوری مناسب ایجاد می کند. این لامپ ها پخش نور زیادی دارند و امروزه لامپ های حبابی و شمعی زیادی به دلیل این ویژگی با چنین تکنولوژی تولید می‌شود.

انواع لامپ های فلورسنت فشرده

لامپ فلورسنت فشرده یا CFLS ، 75 درصد کمتر از لامپ های رشته ای انرژی مصرف می‌کند و عمرش هم طولانی‌تر است. تفاوت این لامپ ها با لامپ رشته ای این است که تناژ رنگی‌شان نسبتا سرد است و حاوی جیوه هستند. با اینکه میزان جیوه به کار رفته در این لامپ ها خیلی کم است؛ اما به معنی این نیست که نباید مراقب باشید.

لامپ‌های LED فیلامنتی

این نوع لامپ ها ظاهری شبیه به لامپ های رشته‌ای دارند و به همین جهت به آن‌ها لامپ های LED رشته‌ای هم گفته می شود. در داخل لامپ های فیلامنتی مجموعه‌ای از LEDهای ریز کنار هم قرار داده می شوند. این لامپ‌ها به علت طراحی زیبایی که دارند بیشتر برای چراغ های تزئینی و زینتی مورد استفاده قرار می گیرند و برای کسانی که به شکل ظاهری لامپ های رشته ای علاقه دارند جایگزین مناسبی محسوب می شوند.

لامپ هالوژن

لامپ هالوژن نوری سفید و مشابه نور طبیعی روز به فضای منزلتان خواهد داد. این نور به عنوان یک نور وظیفه‌ای عالی عمل می کند و مصرف انرژی‌شان 10 الی 20 درصد کمتر از نور رشته ای است.

لامپ های LED

لامپ LED طول عمر قابل توجهی (درحدود 20 سال) دارد و بسیار مقرون به صرفه است.

حالا زمان مناسبی است که لامپ های منزل خود را به چراغ های LED تغییر دهید. این گونه لامپ ها پیشرفت های قابل توجهی را در طول سالیان گذشته داشته اند، بنابراین بهتر است که پس از گذشت چندین دهه از به کار بردن لامپ های رشته ای، آرامش و نور گرم خانه خود را به دست لامپ های LED بسپاریم.

لامپ های کلاسیک

لامپ ادیسونی چیست؟

نورپردازی یکی از مهم ترین نکات در طراحی دکوراسیون داخلی است که امروزه به آن توجه زیادی می شود. استفاده از ایده های جدید در این زمینه باعث شده که چراغ های جدید با طراحی خاص به بازار عرضه شود. یکی از وسایل نورپردازی مدرن که به تازگی از محبوبیت خاصی در بین طراحان دکوارسیون داخلی برخوردار شده ، لامپ فلامنتی ادیسونی است .

لامپ های ادیسونی در واقع همان لامپ های رشته ای قدیمی هستند که توان مصرفی 60 وات و نور آفتابی مایل به زرد دارند . رشته های لامپ ادیسونی در مرکز لامپ و درون حباب شیشه ای به صورت موازی حول یک لوله شیشه ای قرار گرفته اند که با روشن شدن ، این رشته ها تولید نور و کمی گرما می کنند و به دلیل نور ملایمی که ایجاد دارند فضای آرامش بخشی را به وجود آورده که می توان با چشم رشته های تنیده شده در حباب را مشاهده کرد بدون آن که نور آن چشم را آزار دهد. لامپ های دکوراتیو ادیسونی بیشتر در تزئینات داخلی مورد استفاده قرار میگیرند و از پرطرفدارترین لوازم نورپردازی به شمار می روند.

دسته بندی لامپ ها به لحاظ شکل ظاهری

لامپ ها در شکل ها و با طراحی های ظاهری متنوعی تولید می شوند. از پرمصرف ترین اشکال لامپ ها می توان به لامپ های حبابی، اشکی و شمعی اشاره کرد. معمولا در سرپیچ ها و چراغ های معمولی از لامپ های حبابی استفاده می شود و در چراغ های تزیینی و آویز لامپ های شمعی و اشکی مورد استفاده قرار می گیرند.

لامپ حبابی

لامپ شمعی

لامپ اشکی

تجهیزات نورپردازی مجالس و لوازم رقص نور

تجهیزات نورپردازی 

امروزه با پیشرفت تکنولوژی الکترونیک شاهد دگرگونی بزرگ در صنعت نورپردازی و افزایش تنوع در لوازم رقص نور هستیم و سازندگان لوازم نورپردازی روز به روز در حال افزایش تنوع و کارایی لوازم رقص نور میباشند . صنعت نورپردازی یکی از پویا ترین صنایع میباشد به نحوی که هر هفته شاهد خلق یک محصول جدید و افزایش افکتها و کارایی لوازم رقص نور در این صنعت میباشیم و همین امر باعث افزایش رقابت در این صنعت میباشد. .

یکی از پیشرفته ترین محصولاتی که در صنعت نورپردازی وجود دارد مربوط به گروه مووینگها بوده که ترکیبی از تکنولوژی رباتیک و نور میباشد که در بعضی مواقع به اشتباه ربات نورپردازی یا مینی ربات نیز گفته میشود که امروزه از مووینگها و مینی مووینگها به وفور در سیستمهای نور پردازی استفاده میشود..

انواع مووینگها و مینی مووینگها 

این گروه از لوازم رقص نور  شامل پیشرفته ترین تجهیزات نورپردازی میباشد که جایگاه ویژه ای در سیستمهای نورپردازی دارند و امروزه جز ثابت کلیه سیستمهای نورپردازی میباشند .یکی از محصولاتی که در این گروه از لوازم رقص نور قرار میگیرد و بسیار پر طرفدار میباشد مووینگ بیم 230 میباشد که جز جدایی ناپذیر سیستمهای نورپردازی نوین میباشد .مووینگ بیم 230 وات برند گلداستار یکی ازجدیدترین و کاملترین مووینگ بیم 230 موجود در بازار میباشد که با کیفیت بسیار بالایی عرضه میشود. یکی از قابلیت های بسیار جذاب این مووینگ بیم 230 قابلیت رنگین کمان و گلس گوبو میباشد

یکی دیگر از تجهیزات نورپردازی مجالس که در این گروه قرار میگیرد مووینگ اسپایدر سه بازو میباشد که به مووینگ کائووس و یا مووینگ مثلثی نیز معروف میباشند و جز پر فروش ترین لوازم رقص نور میباشد . مووینگهای اسپایدر دارای مدلهای مختلفی که از جمله آنها میتوان به مووینگ اسپایدر دو بازو  اشاره کرد . اسپایدر ها دارای نمونه های کوچکتر نیز میباشند که از جمله آنها میتوان به مینی مووینگ اسپایدر دوبازو و مینی مووینگ اسپایدر سه بازو اشاره کرد . به مووینگ اسپایدر سه بازو مووینگ کائوس نیز گفته میشود.

مووینگها دارای نمونه های کوچکتر میباشند که به آنها مینی مووینگ نیز گفته میشود .تقریبا تمام مووینگها دارای نمونه کوچکتر یا مینی نیز هستن . از جمله اولین مینی مووینگها مینی مووینگ وش میباشد که هنوز هم جز مینی مووینگهای پر فروش و پر طرفدار میباشد  . به این دستگاه مینی مووینگ ال ای دی یا مینی ربات نورپردازی نیز گفته میشود

محصولات این گروه از لوازم رقص نور  شامل مووینگ ها از قبیل مووینگ بیم 230   مووینگ اسپایدر دو بازو مووینگ اسپایدر مثلثی مووینگ اسپایدرسه بازو کائوس مووینگ گلکسی انواع مینی مووینگها از قبیل  مینی مووینگ بیم مینی مووینگ وش مینی مووینگ گلکسی مینی مووینگ اسپایدر

انواع لیزر ها از قبیل

لیزر های نورپردازی جز پر کاربرد ترین لوازم رقص نور میباشد که در کلیه سیستمهای نورپردازی از قدیم وجود داشته و دارد. این گروه از لوازم رقص نور به دو گروه اصلی لیزر خطی و لیزر طرح دار تقسیم میشود که به دلیل افزایش تنوع محصولات هر گروه دارای مدلهای بسیار زیادی میباشد .گروه لیزرهای خطی برای اینکه تاثیر بیشتری داشته باشند نیامند این هستند که حتما از دستگاه مه ساز مجالس که به آن دستگاه دود مصنوعی نیز گفته میشود استفاده کرد.در واقع بهترین مکمل برای این گروه از لوازم رقص نور دستگاه های مه ساز هستند. در زیر به برخی از لیزرهای نورپردازی  اشاره میشود

لیزر فولکار و  مولتی کالر حرفه ای لیزر فولکالر معمولی لیزر چهار کانال سه کانال و دو کانال لیزر خطی تک کانال سبز ولیزر خطی آبی لیزر شش کانال انواع لیزر طرح دار و بارانی لیزر کیلومتری لیزر نوشتاری و تبلیغاتی

انواع دستگاه بخار ساز و ابر ساز شامل 

دستگاه بخار ساز یا مه ساز مجالس که به دستگاه اسموک یا دود مصنوعی نیز معروف هستند مکمل کلیه لوازم رقص نور و لوازم نورپردازی هستند و جز واجب و ضروری کلیه سیستمهای نورپردازی میباشند .در واقع بدون استفاده از دستگاه بخار ساز یا دستگاه مه ساز هیچ یک لوازم رقص نور جلوه ای ندارد و افکتهای آنها به خوبی مشاهده نمیشود .دستگاه های بخار ساز مجالس و یا مه ساز مجالس دارای مدلهای مختلفی هستند که در زیر به معرفی برخی از آنها میپردازیم

دستگاه مه ساز 400 وات الی 3000 وات دستگاه ابر ساز یا مه سنگین 3000 وات بدون نیاز به یخ خشک دستگاه ابر ساز 3500 وات و 6000 وات با یخ خشک دستگاه برف ساز کوچک و دستگاه برف ساز بزرگ انواع حباب ساز مانند حباب ساز تک موتوره و دو موتوره بخار ساز عمودی ال ای دی دار و ساده

یکی از محصولات این گروه که استفاده از آن به شدت فراگیر شده است دستگاه مه سنگین 3000 وات میباشد که در تالار ها و کنسرتها بسیار مورد استفاده میباشد. کاربرد اصلی دستگاه مه سنگین در تالار ها جهت استفاده هنگام رقص تانگو  عروس و داماد میباشد . مزیت استفاده از دستگاههای مه سنگین آب مایع نسبت به مدلهای قدیمی عدم نیاز به یخ خشک میباشد که همین مسئله استفاده از دستگاه مه سنگین آب مایع را بسیار راحت تر کرده است چرا که مایع مخصوص دستگاه مه سنگین را تا دو سال میتوانید نگهداری کنید اما یخ خشک را حداکثر تا 24 ساعت میتوانید نگه داری کنید . دستگاه مه سنگین که به دستگاه ابر ساز نیز معروف میباشد امروزه در کنسرتها نیز بسیار مورد استفاده قرار میگیرد

انواع پار ال ای دی

این نوع از لوازم رقص نور جهت تغییر رنگ محیط استفاده میشود و جز اجزای اصلی سیستمهای نورپردازی میباشد و دارای تنوع بسیار زیادی میباشد که در زیر به تعدادی از مهمترین آنها اشاره میکنیم

پار 54*3 وات فول کالر پار ال ای دی 60*3 وات فولکالر افکت دار پار 54*1 وات فولکالر و آر جی بی پار ال ای دی ضده آب پار بلک لایت

از دیگر محصولات این گروه میتوان به پار بلک لایت اشاره کرد . پارهای بلک لایت در مهمانی های تم بلک لایت استفاده میشود که هیجان مهمانی را دو چندان میکند .به منظور استفاده از پار بلک لایت یا نور بلک لایت لازم است تا ابتدا سایر نور ها را خاموش کنید و سپس پار بلک لایت را روشن نمایید . به عبارت دیگر پار بلک لایت زمانی کاربرد دارد که سایر تجهیزات نورپردازی خاموش باشند.

پار بلک لایت در توان های مختلفی ساخته میشوند که هر کدام از آنها برای متراژی خاص مناسب میباشند. برای مثال پار بلک لایت 36 وات برای فضایی تا متراژ 100 متر مربع مناسب میباشد . پار بلک لایت 54 وات برای فضایی تا متراژ 150 متر و پار بلک لایت 3*54 وات بلک لایت برای فضایی تا متراژ 300 متر مربع مناسب مسباشد

 

این گروه از تجهیزات نورپردازی مجالس و لوازم رقص نور  نقش بسیار مهمی در افزایش کارایی و جذابیت سیستمهای نورپردازی دارند . در قدیم این محصولات دارای لامپهای تنگستن بودند که عمر کمی داشتند و حرارت زیادی تولید میکردند اما امروزه با پیشرفت علم الکترونیک به لامپهای ال ای دی مجهز شده اند که باعث افزایش عمر مفید لوازم رقص نور شده اند و حرارتی تولید نمیکنند

از معروفترین تجهیزات این گروه میتوان به دستگاه شست لنز ال ای دی اشاره کرد که جز قدیمی ترین ها وپر فروش ترین تجهیزات این گروه میباشد . دستگاه شست لنز دارای قدرت پرتاب نور و پخش نور عالی میباشد و برای سالنهای با متراژ زیاد بسیار مناسب میباشد . دستگاه شست لنز ال ای دی دارای نمونه های کوچکتر نیز میباشد که به مینی شست لنز یا مینی سی لنز نیز معروف میباشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *