تایمر ستاره مثلث

تایمر ستاره مثلث شیوا امواج

تایمر ستاره -مثلث شیوا امواج

تایمرستاره مثلث شیوا امواج یک قطعه کنترلی می باشد که یک سیگنال ورودی دریافت نموده و پس از گذشتن یک زمان تاخیر(که از پیش تعیین شده است) یک سیگنال خروجی ارائه می دهد. از تایمر در فرآیندهای متنوعی در ماشین ها و نیز خطوط تولید استفاده می شود.

از نظر عمکلردی تایمرها را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

دسته ی اول تایمرها آنهایی هستند که شمارش واحدهای زمانی آنها از صفر شروع می شود و به سمت عدد بزرگتر می رود که به این تایمرها اصطلاحاً  stopwatchگفته می­شود.

دسته دوم آنهایی هستد که از یک نقطه مشخص زمانی به سمت صفر شمارش می کنند. تایمر ستاره مثلث شیوا امواج دستگاهی مناسب جهت راه اندازی موتورهای رتورقفسی با تبدیل ستاره به مثلث می باشد.

دارای کنتاکت های باز و بسته می باشند و عملکرد آنها به این صورت است که با وصل جریان برق به ترمینال START تایمر (و یا قطع جریان برق)، تایمر شروع به کار می کند و پس از گذشت مدت زمانی که برای آن تعیین شده است، کنتاکت های داخلی آن تغییر وضعیت می دهند( کنتاکت های بسته آن باز و کنتاکت های باز آن بسته می شوند).

عملکرد تایمر ستاره مثلث شیوا امواج

بدین صورت است که پس از اتصال ولتاژ تغذیه دستگاه می­تواند خروجی را با تاخیر های زمانی معینی یا حتی بلافاصله قطع و وصل نماید. امروزه به جهت اهمیت صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی استفاده از تایمر ستاره مثلث شیوا امواج  اهمیت دوچندان یافته است. اگر بخواهیم از دید صنعتی این وسیله را تعریف کنیم تایمرها یا رله های زمانی یکی از وسایل فرمان دهنده مدارهای کنترل اتوماتیک هستند که همچون رله های کنترلی وظیفه کنترل مدار را برای مدت زمان معینی برعهده دارند، با این تفاوت که رله های کنترلی بر کمیت های الکتریکی نظارت می کنند، اما رله های زمانی یا همان تایمرها، وظیفه زمان سنجی و ایجاد تقدم و تاخر را برعهده دارند. یکی دیگر از تفاوت­های رله های زمانی یا رله­ های کنترلی این است که رله های کنترلی نمودار هایی پیوسته دارند اما تایمرها نمودار هایی گسسته دارند. شناخت و استفاده­ ی به جا از تایمرها می­تواند در پروسه های صنعتی بسیار مهم باشد. در صورت انتخاب به جا از یک تایمر، علاوه بر پیاده سازی مدارها، سرعت مونتاژ تابلو زیاد شده، قطعات و هزینه کم و مدار ساده و ایمن می­گردد به عنوان مثال در طراحی تابلو ستاره-مثلث، پیش از این از تایمر تاخیر در وصل معمولی در کنار چند کنتاکت کمکی ومداری نسبتاً پیچیده استفاده می ­شد.

کاربرد تایمر

تایمرهای ستاره مثلث به جهت اهمیت صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی از اهمیت بالایی برخوردار هستند و به صورت گسترده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از کاربردهای مهم تایمر در تابلو برق های صنعتی، در طراحی مدارهای فرمانی که نیاز به زمان سنجی دارند می باشد. استفاده از تایمرها در خط تولید، صنایع غذایی جهت کنترل مدت زمان حرارت دیدن یک محصول و یا کنترل بازه زمانی فعالیت یک دستگاه، از دیگر کاربردهای تایمرها می باشد.

ویژگی های تایمر ستاره مثلث شیوا امواج

تغذیه دستگاه AC  و DC

قابلیت :

تنظیم زمان وصل رله ستاره

تنظیم زمان بین قطع رله ستاره و وصل رله مثلث

دارای دو نشانگر مجزا برای زمان وصل رله ستاره ویا مثلث

دارای دو رله مجزا

انواع مد کاری تایمرها

مد تاخیر در قطع: پس از قطع شدن فرمان ورودی ، تایمر با توجه به زمانی که برای آن تعیین شده است سیگنال خروجی را ارسال می کند.

مد تاخیر در وصل: پس از وصل شدن فرمان ورودی ، تایمر با توجه به زمانی که برای آن تعیین شده است سیگنال خروجی را ارسال می کند.

مد چشمک زن : پس از وصل شدن فرمان ورودی ، تایمر به صورت متناوب به اندازه مدت زمان معینی فرمان قطع و وصل به خروجی می دهد.

مد Interval : پس از وصل شدن فرمان ورودی، خروجی تایمر به مدت معینی وصل می ماند و بعد از این مدت قطع می گردد.

مواردی که در خرید تایم باید دانست:

  1. محل استفاده ­ی آن
  2. ولتاژ تغذیه
  3. جریان مجاز کنتاکت خروجی آن
  4. مدهای کاری
  5. چگونگی نصب آن
  6. ابعاد آن
  7. محدوده رنج زمانی

تجهیزات جانبی

محافظ صفحه نمایش تلویزیون

تلویزیون‌ های امروزی که قیمت بالایی دارند با توجه به ضخامت کمی که دارند. نسبت به تلویزیون های قدیمی اسیب پذیرتر هستند. حساسترین و شکننده ترین قسمت تلویزیون همان صفحه نمایش (پنل) آن است .که ممکن است با برخورد اشیا و وارد شدن ضربه هنگام بازی کودکان آسیب ببیند. و تلویزیون دیگر قابل استفاده نباشد. معمولا شرکت ها، صفحه نمایش تلویزیون شما را گارانتی نمی کنند و صفحه نمایش تلویزیون قابل تعمیر هم نیست. به همین دلیل برخی شرکت ها و کارگاه ها اقدام به طراحی و تولید صفحات محافظ صفحه نمایش تلویزیون کرده اند و این محافظ یک صفحه طلق‌ مانند است که روی صفحه تلویزیون شما قرار می گیرد و از تلویزیون شما محافظت می کند.

ویژگی های یک محافظ صفحه نمایش خوب

1- یک محافظ خوب باید سبک باشد زیرا استفاده از محافظ سنگین به فریم تلویزیون فشار وارد می کند.

2- یک محافظ صفحه نمایش تلویزیون خوب نباید روی زیبایی تلویزیون تاثیر بگذارد.

3- یک محافظ خوب نباید با چسب روی تلویزیون نصب شود چراکه چسب روی قاب تلویزیون باقی می ماند و همچنین محافظ باید در زمان تمییز کردن تلویزیون به راحتی جدا و دوباره نصب شود

5- یک محافظ خوب نباید کیپ تلویزیون شود بلکه باید با صفحه تلویزیون کمی فاصله داشته باشد تا هوا رد و بدل شود و صفحه تلویزیون گرم نشود. زیرا فاصله ی غیر استاندارد بین محافظ و پنل باعث حبس شدن گرما و در نتیجه بازگشت گرما به پنل خواهد شد که عمر پنل را تا 30 درصد کاهش خواهد داد.

6- یک محافظ خوب باید از اشعه فرابنفش یا UV که بر بییننده اثرات نا مطلوب می گذارد جلوگیری کند.

کاربرد محافظ صفحه نمایش تلویزیون

این صفحه در اندازه‌ های مختلف متناسب با اینچ نمایشگر تلویزیون طراحی و ساخته شده تا به آسانی بر روی صفحه‌نمایش قرار بگیرد.

محافظ ها با شفافیت بالایی که دارند، علاوه بر افزایش امنیت تلویزیون، کیفیت تصویر را نیز به نحو چشمگیری حفظ می کنند و خللی در طراحی شیک تلویزیون ایجاد نمی کنند. پس با داشتن محافظ صفحه led، هم کیفیت تصویر تلویزیون عایدتان خواهد شد هم می‌توانید به خوبی از نمایشگر آن محافظت کنید تا بازیگوشی بچه ها در خانه، ضربه ای به تلویزیون وارد نکند.

این محافظ صفحه به وسیله ی فناوری های پیشرفته، به صورت نشکن طراحی شده و مهم تر از آن باعث تاریک شدن رنگ‌های نمایش داده نخواهد شد و با حفظ روشنی کامل تصاویر، تلویزیونتان را همراهی می‌کند

مناسب برای انواع  تلویزیون های ال ای دی کیو ال ای دی و تلویزیون های جدید به روز که  به عنوان سپری شفاف برای تلویزیون های صفحه تخت  عمل می کند، که صفحه نمایش شکننده ی تلویزیون را از آسیب، خراش، لکه ی اثر انگشت، پرتاب اسباب بازی توسط کودکان و یا هر وسیله ی دیگری در امان نگه می دارد. همان طور که محافظ صفحه نمایش کامپیوتر، محافظ صفحه نمایش مات و براق موبایل و تبلت در بازار موجود است، تولید محافظ انواع صفحه نمایش تلویزیون نیز برای حفظ امنیت تلویزیون ها راه حلی ایده آل برای کاهش هزینه ها می باشد. با توجه به بالا بودن قیمت پنل تلویزیون و هزینه تعویض پنل ال ای دی استفاده از ضربه گیر برای انواع تلویزیون های پلاسما، ال ای دی، ال سی دی و تمامی برندها از قبیل: سونی « Sony » ، سامسونگ « Samsung »، ال جی « LG »، توشیبا « Toshiba » و… با اینچ های مختلف، امری لازم است. تلویزیون ال ای دی منزلتان را با محافظ صفحه تلویزیون led به صورت ایده آل از دست کودکان مصون نگه دارید. محافظ ها با شفافیت بالایی که دارند، علاوه بر افزایش امنیت تلویزیون، کیفیت تصویر را نیز به نحو چشمگیری حفظ می کنند و خللی در طراحی شیک تلویزیون ایجاد نمی کنند. همچنین برخی از این محافظ ها از قابلیت هایی نظیر شستشو با مواد شوینده، مقاومت در برابر انعکاس نور و اشعه ی UV برخوردارند و هنگام استفاده در محیط های پر نور، فشاری به چشم وارد نمی کند.

انواع سایز محافظ صفحه تلویزیون

محافظ صفحه تلویزیون 32 – محافظ صفحه تلویزیون 40 – محافظ صفحه تلویزیون 42 – محافظ صفحه تلویزیون 43 – محافظ صفحه تلویزیون 46 – محافظ صفحه تلویزیون 47 – محافظ صفحه تلویزیون 48 – محافظ صفحه تلویزیون 49 – محافظ صفحه تلویزیون 50 – محافظ صفحه تلویزیون 55 – محافظ صفحه تلویزیون 65 – محافظ صفحه تلویزیون 75 – محافظ صفحه تلویزیون های ال ای دی – محافظ صفحه تلویزیون خمیده -خرید محافظ صفحه تلویزیون – محافظ صفحه تلویزیون منحنی

روشنایی

پنل LED ویژگی و نحوه نصب آن

محصولاتی هستند که نسبت به هالوژن های قدیمی مصرف برق کمتری دارند. و می توانند در محیط های مختلف علاوه بر تامین روشنایی به تزیین فضا نیز کمک کنند. از مزایای مهم لامپ های هالوژن جدید این است که دارای شکل ظاهری زیبایی هستند. و می توانند به صورت توکاروروکار در سقف سالن های ورزشی  ، اداره ها ،منازل ، تالار ها، سالن های کنفرانس واماکن تجاری و اداری مورداستفاده قرار گیرند. با توجه به این موارد بر آن شدیم تا تنوعی خاصاز محصولات این مدل کالا خدمت شما مشتریان گرامی پیشنهاد وعرضه نماییم که با توجه به گستردگی لامپ های ال ای دیهالوژنی که در تامین روشنایی اماکن ذکر شده نقش به سزایی دارند. با معرفی این نوع پنل ها ی پیشرفته که غالبا با نام ال ای دیشناخته میشوند اطلاعات شما عزیزان را جهت خرید محصولات LED بالا برده تا ازاین نظر سوال وابهامی در مورد خرید لامپ هایهالوژنی (چراغ های الیدی، پنل های روشنایی توکار وروکار ) نداشته باشید.

پنل تو کار LED  نما نور یک محصول با ویژگی منحصر به فرد است و برای استفاده از این محصول شما نیاز به برش سقفی داریدکهنسبت به ابعاد دقیق آن بابد انجام شود.

انواع لامپ های روشنایی

هالوژن – پنل – پرژکتور – وال واشر – جت لایت – لوستر – ریسه – چراغ های پارکی – چراغ های دکوراتیو – چراغ های فیلامنتی

مدل جدید لامپ ها

لامپ های فوق کم مصرف

لامپ فوق کم مصرف که به صورت مخفف لامپ ال ای دی نامیده می شود .یک منشا ایجاد نور در لامپ می باشد که به وسیله دیوت های نوری ، تولید روشنایی میکند .

در لامپ ال ای دی به وسیله جابه جایی الکترون ها در یک نیمه هادی ، نور ایجاد می شود . این لامپ ها رشته ندارند و از قدرت کم و طول عمر بیشتری برخوردار هستند .همچنین بدون فیلتر رنگی می توانند نورهایی با رنگ های مختف بوجوذ آورند از نظر مصرف انرژی ال ای دی ها به نسبت بقیه لامپ ها بسیار در مصرف انرژی صرفه جویی میکنند .به صورتی که میزلان جریان مصرفی در یک لامپ ال ای دی به مقدار میلی آمپر می باشد .

ولی در بقیه لامپ ها مخصوصا لامپ رشته ای به مقدار آمپر می باشد .

تنوع در لامپ ها

لامپ رشته ای 

نوع قدیمی و سنتی از لامپ ها را لامپ رشته ای تشکیل می دهد که این روزها کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و جای خودشان را به گزینه های کم مصرف تر و ال ای دی ها داده اند. این نوع لامپ، نور درخشانی ایجاد می کند که باعث احساس راحتی و زیبایی بیشتر در فضای منزل می شود.

لامپ های LED SMD

SMD نوعی فناوری است که در آن قطعات الکترونیکی بدون ایجاد سوراخ و تنها با لحیم کاری روکار به بورد متصل می شوند. این فناوری در لامپ های LED منجر به طراحی نوع جدیدی از لامپ های LED شد که از کاربرد زیادی برخوردارند و موجب افزایش طول عمر و بازدهی بهتر لامپ شده است. کنار هم قرارگرفتن تعداد زیادی از این لامپ های کوچک SMD، نوری مناسب ایجاد می کند. این لامپ ها پخش نور زیادی دارند و امروزه لامپ های حبابی و شمعی زیادی به دلیل این ویژگی با چنین تکنولوژی تولید می‌شود.

انواع لامپ های فلورسنت فشرده

لامپ فلورسنت فشرده یا CFLS ، 75 درصد کمتر از لامپ های رشته ای انرژی مصرف می‌کند و عمرش هم طولانی‌تر است. تفاوت این لامپ ها با لامپ رشته ای این است که تناژ رنگی‌شان نسبتا سرد است و حاوی جیوه هستند. با اینکه میزان جیوه به کار رفته در این لامپ ها خیلی کم است؛ اما به معنی این نیست که نباید مراقب باشید.

لامپ‌های LED فیلامنتی

این نوع لامپ ها ظاهری شبیه به لامپ های رشته‌ای دارند و به همین جهت به آن‌ها لامپ های LED رشته‌ای هم گفته می شود. در داخل لامپ های فیلامنتی مجموعه‌ای از LEDهای ریز کنار هم قرار داده می شوند. این لامپ‌ها به علت طراحی زیبایی که دارند بیشتر برای چراغ های تزئینی و زینتی مورد استفاده قرار می گیرند و برای کسانی که به شکل ظاهری لامپ های رشته ای علاقه دارند جایگزین مناسبی محسوب می شوند.

لامپ هالوژن

لامپ هالوژن نوری سفید و مشابه نور طبیعی روز به فضای منزلتان خواهد داد. این نور به عنوان یک نور وظیفه‌ای عالی عمل می کند و مصرف انرژی‌شان 10 الی 20 درصد کمتر از نور رشته ای است.

لامپ های LED

لامپ LED طول عمر قابل توجهی (درحدود 20 سال) دارد و بسیار مقرون به صرفه است.

حالا زمان مناسبی است که لامپ های منزل خود را به چراغ های LED تغییر دهید. این گونه لامپ ها پیشرفت های قابل توجهی را در طول سالیان گذشته داشته اند، بنابراین بهتر است که پس از گذشت چندین دهه از به کار بردن لامپ های رشته ای، آرامش و نور گرم خانه خود را به دست لامپ های LED بسپاریم.

لامپ های کلاسیک

لامپ ادیسونی چیست؟

نورپردازی یکی از مهم ترین نکات در طراحی دکوراسیون داخلی است که امروزه به آن توجه زیادی می شود. استفاده از ایده های جدید در این زمینه باعث شده که چراغ های جدید با طراحی خاص به بازار عرضه شود. یکی از وسایل نورپردازی مدرن که به تازگی از محبوبیت خاصی در بین طراحان دکوارسیون داخلی برخوردار شده ، لامپ فلامنتی ادیسونی است .

لامپ های ادیسونی در واقع همان لامپ های رشته ای قدیمی هستند که توان مصرفی 60 وات و نور آفتابی مایل به زرد دارند . رشته های لامپ ادیسونی در مرکز لامپ و درون حباب شیشه ای به صورت موازی حول یک لوله شیشه ای قرار گرفته اند که با روشن شدن ، این رشته ها تولید نور و کمی گرما می کنند و به دلیل نور ملایمی که ایجاد دارند فضای آرامش بخشی را به وجود آورده که می توان با چشم رشته های تنیده شده در حباب را مشاهده کرد بدون آن که نور آن چشم را آزار دهد. لامپ های دکوراتیو ادیسونی بیشتر در تزئینات داخلی مورد استفاده قرار میگیرند و از پرطرفدارترین لوازم نورپردازی به شمار می روند.

دسته بندی لامپ ها به لحاظ شکل ظاهری

لامپ ها در شکل ها و با طراحی های ظاهری متنوعی تولید می شوند. از پرمصرف ترین اشکال لامپ ها می توان به لامپ های حبابی، اشکی و شمعی اشاره کرد. معمولا در سرپیچ ها و چراغ های معمولی از لامپ های حبابی استفاده می شود و در چراغ های تزیینی و آویز لامپ های شمعی و اشکی مورد استفاده قرار می گیرند.

لامپ حبابی

لامپ شمعی

لامپ اشکی

تجهیزات نورپردازی مجالس و لوازم رقص نور

تجهیزات نورپردازی 

امروزه با پیشرفت تکنولوژی الکترونیک شاهد دگرگونی بزرگ در صنعت نورپردازی و افزایش تنوع در لوازم رقص نور هستیم و سازندگان لوازم نورپردازی روز به روز در حال افزایش تنوع و کارایی لوازم رقص نور میباشند . صنعت نورپردازی یکی از پویا ترین صنایع میباشد به نحوی که هر هفته شاهد خلق یک محصول جدید و افزایش افکتها و کارایی لوازم رقص نور در این صنعت میباشیم و همین امر باعث افزایش رقابت در این صنعت میباشد. .

یکی از پیشرفته ترین محصولاتی که در صنعت نورپردازی وجود دارد مربوط به گروه مووینگها بوده که ترکیبی از تکنولوژی رباتیک و نور میباشد که در بعضی مواقع به اشتباه ربات نورپردازی یا مینی ربات نیز گفته میشود که امروزه از مووینگها و مینی مووینگها به وفور در سیستمهای نور پردازی استفاده میشود..

انواع مووینگها و مینی مووینگها 

این گروه از لوازم رقص نور  شامل پیشرفته ترین تجهیزات نورپردازی میباشد که جایگاه ویژه ای در سیستمهای نورپردازی دارند و امروزه جز ثابت کلیه سیستمهای نورپردازی میباشند .یکی از محصولاتی که در این گروه از لوازم رقص نور قرار میگیرد و بسیار پر طرفدار میباشد مووینگ بیم 230 میباشد که جز جدایی ناپذیر سیستمهای نورپردازی نوین میباشد .مووینگ بیم 230 وات برند گلداستار یکی ازجدیدترین و کاملترین مووینگ بیم 230 موجود در بازار میباشد که با کیفیت بسیار بالایی عرضه میشود. یکی از قابلیت های بسیار جذاب این مووینگ بیم 230 قابلیت رنگین کمان و گلس گوبو میباشد

یکی دیگر از تجهیزات نورپردازی مجالس که در این گروه قرار میگیرد مووینگ اسپایدر سه بازو میباشد که به مووینگ کائووس و یا مووینگ مثلثی نیز معروف میباشند و جز پر فروش ترین لوازم رقص نور میباشد . مووینگهای اسپایدر دارای مدلهای مختلفی که از جمله آنها میتوان به مووینگ اسپایدر دو بازو  اشاره کرد . اسپایدر ها دارای نمونه های کوچکتر نیز میباشند که از جمله آنها میتوان به مینی مووینگ اسپایدر دوبازو و مینی مووینگ اسپایدر سه بازو اشاره کرد . به مووینگ اسپایدر سه بازو مووینگ کائوس نیز گفته میشود.

مووینگها دارای نمونه های کوچکتر میباشند که به آنها مینی مووینگ نیز گفته میشود .تقریبا تمام مووینگها دارای نمونه کوچکتر یا مینی نیز هستن . از جمله اولین مینی مووینگها مینی مووینگ وش میباشد که هنوز هم جز مینی مووینگهای پر فروش و پر طرفدار میباشد  . به این دستگاه مینی مووینگ ال ای دی یا مینی ربات نورپردازی نیز گفته میشود

محصولات این گروه از لوازم رقص نور  شامل مووینگ ها از قبیل مووینگ بیم 230   مووینگ اسپایدر دو بازو مووینگ اسپایدر مثلثی مووینگ اسپایدرسه بازو کائوس مووینگ گلکسی انواع مینی مووینگها از قبیل  مینی مووینگ بیم مینی مووینگ وش مینی مووینگ گلکسی مینی مووینگ اسپایدر

انواع لیزر ها از قبیل

لیزر های نورپردازی جز پر کاربرد ترین لوازم رقص نور میباشد که در کلیه سیستمهای نورپردازی از قدیم وجود داشته و دارد. این گروه از لوازم رقص نور به دو گروه اصلی لیزر خطی و لیزر طرح دار تقسیم میشود که به دلیل افزایش تنوع محصولات هر گروه دارای مدلهای بسیار زیادی میباشد .گروه لیزرهای خطی برای اینکه تاثیر بیشتری داشته باشند نیامند این هستند که حتما از دستگاه مه ساز مجالس که به آن دستگاه دود مصنوعی نیز گفته میشود استفاده کرد.در واقع بهترین مکمل برای این گروه از لوازم رقص نور دستگاه های مه ساز هستند. در زیر به برخی از لیزرهای نورپردازی  اشاره میشود

لیزر فولکار و  مولتی کالر حرفه ای لیزر فولکالر معمولی لیزر چهار کانال سه کانال و دو کانال لیزر خطی تک کانال سبز ولیزر خطی آبی لیزر شش کانال انواع لیزر طرح دار و بارانی لیزر کیلومتری لیزر نوشتاری و تبلیغاتی

انواع دستگاه بخار ساز و ابر ساز شامل 

دستگاه بخار ساز یا مه ساز مجالس که به دستگاه اسموک یا دود مصنوعی نیز معروف هستند مکمل کلیه لوازم رقص نور و لوازم نورپردازی هستند و جز واجب و ضروری کلیه سیستمهای نورپردازی میباشند .در واقع بدون استفاده از دستگاه بخار ساز یا دستگاه مه ساز هیچ یک لوازم رقص نور جلوه ای ندارد و افکتهای آنها به خوبی مشاهده نمیشود .دستگاه های بخار ساز مجالس و یا مه ساز مجالس دارای مدلهای مختلفی هستند که در زیر به معرفی برخی از آنها میپردازیم

دستگاه مه ساز 400 وات الی 3000 وات دستگاه ابر ساز یا مه سنگین 3000 وات بدون نیاز به یخ خشک دستگاه ابر ساز 3500 وات و 6000 وات با یخ خشک دستگاه برف ساز کوچک و دستگاه برف ساز بزرگ انواع حباب ساز مانند حباب ساز تک موتوره و دو موتوره بخار ساز عمودی ال ای دی دار و ساده

یکی از محصولات این گروه که استفاده از آن به شدت فراگیر شده است دستگاه مه سنگین 3000 وات میباشد که در تالار ها و کنسرتها بسیار مورد استفاده میباشد. کاربرد اصلی دستگاه مه سنگین در تالار ها جهت استفاده هنگام رقص تانگو  عروس و داماد میباشد . مزیت استفاده از دستگاههای مه سنگین آب مایع نسبت به مدلهای قدیمی عدم نیاز به یخ خشک میباشد که همین مسئله استفاده از دستگاه مه سنگین آب مایع را بسیار راحت تر کرده است چرا که مایع مخصوص دستگاه مه سنگین را تا دو سال میتوانید نگهداری کنید اما یخ خشک را حداکثر تا 24 ساعت میتوانید نگه داری کنید . دستگاه مه سنگین که به دستگاه ابر ساز نیز معروف میباشد امروزه در کنسرتها نیز بسیار مورد استفاده قرار میگیرد

انواع پار ال ای دی

این نوع از لوازم رقص نور جهت تغییر رنگ محیط استفاده میشود و جز اجزای اصلی سیستمهای نورپردازی میباشد و دارای تنوع بسیار زیادی میباشد که در زیر به تعدادی از مهمترین آنها اشاره میکنیم

پار 54*3 وات فول کالر پار ال ای دی 60*3 وات فولکالر افکت دار پار 54*1 وات فولکالر و آر جی بی پار ال ای دی ضده آب پار بلک لایت

از دیگر محصولات این گروه میتوان به پار بلک لایت اشاره کرد . پارهای بلک لایت در مهمانی های تم بلک لایت استفاده میشود که هیجان مهمانی را دو چندان میکند .به منظور استفاده از پار بلک لایت یا نور بلک لایت لازم است تا ابتدا سایر نور ها را خاموش کنید و سپس پار بلک لایت را روشن نمایید . به عبارت دیگر پار بلک لایت زمانی کاربرد دارد که سایر تجهیزات نورپردازی خاموش باشند.

پار بلک لایت در توان های مختلفی ساخته میشوند که هر کدام از آنها برای متراژی خاص مناسب میباشند. برای مثال پار بلک لایت 36 وات برای فضایی تا متراژ 100 متر مربع مناسب میباشد . پار بلک لایت 54 وات برای فضایی تا متراژ 150 متر و پار بلک لایت 3*54 وات بلک لایت برای فضایی تا متراژ 300 متر مربع مناسب مسباشد

 

این گروه از تجهیزات نورپردازی مجالس و لوازم رقص نور  نقش بسیار مهمی در افزایش کارایی و جذابیت سیستمهای نورپردازی دارند . در قدیم این محصولات دارای لامپهای تنگستن بودند که عمر کمی داشتند و حرارت زیادی تولید میکردند اما امروزه با پیشرفت علم الکترونیک به لامپهای ال ای دی مجهز شده اند که باعث افزایش عمر مفید لوازم رقص نور شده اند و حرارتی تولید نمیکنند

از معروفترین تجهیزات این گروه میتوان به دستگاه شست لنز ال ای دی اشاره کرد که جز قدیمی ترین ها وپر فروش ترین تجهیزات این گروه میباشد . دستگاه شست لنز دارای قدرت پرتاب نور و پخش نور عالی میباشد و برای سالنهای با متراژ زیاد بسیار مناسب میباشد . دستگاه شست لنز ال ای دی دارای نمونه های کوچکتر نیز میباشد که به مینی شست لنز یا مینی سی لنز نیز معروف میباشند

نحوه نصب پایه تلویزیون (براکت) به دیوار

نحوه نصب پایه تلویزیون (براکت ) به دیوار

بعد از اینکه براکت دیواری خود را خریداری کردید.می توانید مرحله نصب پایه تلویزیون را شروع کنید. اما شما نمی توانید یک نقطه تصادفی را انتخاب کنید. و شروع به پیچ کردن آن کنید. تلویزیون ها سنگین هستند. بنابراین شما باید مطمن باشید که تلویزیون را طوری نصب کرده اید که نیافتد. شما باید با استفاده از پیچ تلویزیون را به دیوار نصب کنید .اما شما باید مطمئن باشید. که زیر محلی که تعیین کرده اید سیم برق وجود ندارد .چون هم باعث قطع شدن برق ساختمان وجود دارد. و هم خطر برق گرفتگی وجود دارد. شما می توانید یک دستگاه فلزیاب خریداری کنید و محل قرارگیری سیم ها پشت دیوار را مشخص کنید.

بعد از اینکه مکان مناسب را پیدا کردید براکت دیواری تلویزیون را روی دیوار قرار دهید و با مداد سوراخ هایی که نیاز به پیچ کردن دارند را علامت گذاری کنید. در این مرحله شما نباید ارتفاع استاندارد نصب تلویزیون روی دیوار را فراموش کنید. برای مشاهده تلویزیون از روی کاناپه تلویزیون باید ارتفاع ۱۰۵ متری با کف زمین داشته باشد. برای یک تلویزیون ۶۰ اینچی که دارای ارتفاعی ۸۰ سانتی متری است .نقطه وسط ارتفاع ۴۰ سانتی متر می شود. پس باید لبه پایین تلویزیون ۶۰ سانتی متر از زمین فاصله داشته باشد.

البته قبل از علامت گذاری شما می توانید. از تراز استفاده کنید تا نقاط درست را علامت گذاری کنید. و تلویزیون شما کج نصب نشود.

شما باید مته مناسب با پیج های خود را پیدا کنید. اگر شما از مته هایی که نسبت به پیچ ها اندازه بزرگتری دارند استفاده کنید. پیچ ها شل خواهند بود و براکت روی دیوار محکم نخواهد بود. به یاد داشته باشید مته باید کمی کوچکتر از پیچ باشد.

بعد از اینکه با سوراخ ها را دریل کردید .می توانید براکت دیواری تلویزیون را به دیوار پیچ کنید. بعد از اینکه از محکم بودن اتصال براکت اطمینان حاصل پیدا کردید. چهار سوراخ پشت تلویزیون را به براکت پیچ کنید.

بعد از اینکه تلویزیون خود را روی دیوار نصب کردید .می توانید برای پنهان کردن کابل های تلویزیون اقدام کنید. بهترین گزینه برای اینکار خریداری کیت های مخصوص است.

بعد از نصب تلویزیون خود می توانید برای تماشا کردن فیلم و گوش دادن به موسیقی های مورد علاقه خود از ۳ روش پخش فیلم، آهنگ و عکس گوشی در تلویزیون با کابل و بدون کابل استفاده کنید.

همانطور که از نام این گروه پیداست برای نصب انواع تلویزیون بر روی دیوار طراحی و ساخته شده اند. که خود به سه گروه زیر تقسیم می شوند.

براکت دیواری تلویزیون ثابت

براکت دیواری تلویزیون متحرک بالا و پایین

براکت دیواری تلویزیون تمام جهات

براکت سقفی یا پایه سقفی Ceiling Mount (در این گروه از پایه های سقفی می توان تلویزیون را به تنهایی و یا با ترکیبی از پایه دیواری و یک پایه سقفی به سقف محل کار یا منزل نصب نمود.)

پایه ایستاده ال سی دی یا استند متحرک تلویزیون

با توجه به نیاز کاربران برای حرکت تلویزیون و یا مانیتورهای صنعتی به مکان های مختلف این گروه از پایه های ایستاده ال سی دی یا ال ای دی به کاربر اجازه می دهد تلویزیون خود را از سایز “32 تا “110 بر روی آنها نصب نماید و از محلی به محل دیگر انتقال دهد و عموما کاربردهای اداری و نمایشگاهی دارند.

قیمت پایه متحرک تلویزیون

به دلیل اینکه مدلهای متنوع براکت دیواری تلویزیون یا انواع پایه رومیزی مانیتور هر کدام عملکرد متفاوت و کارآیی خاص خود را دارد و از طرفی این پایه ها هر کدام مناسب تلویزیون و مانیتور های خاصی میباشد، بنابراین قیمت پایه متحرک تلویزیون یا مانیتور تولید شده توسط این شرکت بسیار متفاوت بوده و بهترین گزینه جهت انتخاب آنها ، تماس و ارتباط با مشاورین ما میباشد. لذا کارشناسان ما از مرحله خرید تا نصب همراه شما خواهند بود. شما می‌توانید از طریق تماس با مشاورین ما محصول مناسب خود را به راحتی انتخاب کنید.

به اطلاع کلیه هتل داران ، بیمارستان‌ها ، اماکن دولتی و اداری می‌رساند جهت تجهیز مانیتور و صفحه نمایش اطاق‌ها ، سالن‌های کنفرانس ، اطاق‌های مانیتوریگ به پایه های نگهدارنده (براکت دیواری یا رومیزی) محصولات ما با بالاترین کیفیت و با شرایط عالی گزینه مناسبی می باشد که در جهت تامین نیاز شما به صورت تک و عمده از با نازلترین قیمت آماده همکاری می باشیم.

انتخاب بهترین پایه دیواری تلویزیون

نصب تلویزیون روی دیوار یکی از راهکارهای مدرن و زیبا در حال حاضر است که هم از جهت زیبایی و دکور هم از جهت کم جا بودن و استفاده بهینه از فضا مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است

آموزش ساخت شارژر خورشیدی USB

این گجت های به یک بخش جدانشدنی از زندگی ما تبدیل شده اند. اما این گجت ها خیلی زود باتری تمام می کنند. و به همین خاطر وقتی بیشترین نیاز را به آنها داریم.

نمی توانیم از آنها استفاده کنیم. اما همیشه یک راه حل وجود دارد. و راه حل این مشکل شارژر خورشیدی است. دیگر لازم نیست از آداپتورها دیواری و لپ تاپ برای شارژ گجت هایتاناستفاده کنید و بهتر است .این شارژر خورشیدی USB را جایگزین آنها کنید.

در این ساختنی روش ساخت یک شارژر خورشیدی USB را گام به گام به شما می آموزیم. با این شارژر خورشیدی تقریباً می توانید همه دستگاه های USB مثل موبایل، پخش کننده موزیک، آیپد و آیفون را شارژ کنید. این شارژر خورشیدی یک محفظه چوبی دارد کهبا برش لیزری ساخته می شود. اگر به ابزار لازم برای برش لیزری دسترسی ندارید می توانید از هر جعبه یا محفظه دیگری برای ساخت شارژر استفاده کنید.

این شارژر خورشیدی برای شارژر باتری موبایل و دستگاه های مشابه بسیار مناسب است . اما نمی توان از آن برای شارژر دستگاه های بزرگتر استفاده کرد و یا در موارد اورژانسی به آن تکیه کرد.

گام اول: قطعات و ابزار موردنیاز

              

قطعات شارژر خورشیدی USB

مدار تقویت کننده DC به DC با خروجی USB 5 ولتی -باتری خورشیدی ۶ ولتی

۳ عدد باتری AA قابل شارژ-۳ عدد هولدر باتری AA-دیود ۱N914-سوئیچ ضامنی

سیم (از نوع استاندارد)-تیوب شیرینک-قطعات جعبه چوبی-تخته سه لای سه سانتیمتری-۱۶ عدد پیچ ۳۲-۶-۱۶ عدد مهره شش ضلعی ۳۲-۶گام دوم : مدار تقویت کننده

یک شارژر USB برای شارژ کردن بیشتر گجت ها به برق نیاز دارد. برای ساخت یک شارژر خورشیدی USB با این قابلیت دو راه وجود دارد:

در تصویر بالا می توانید دو مدار تقویت کننده DC به DC متفاوت اما بسیار مشابه را ببینید. هر دو این مدارها ولتاژ دو ولتی را می

گیرند و آن را تا ۵ ولت تقویت می کنند.

گام سوم : سلول های خورشیدی و باتری ها

مدار تقویت کننده DC به DC شارژر خورشیدی به یک ولتاژ حداقلی ۲ ولتی نیاز دارد؛ بنابراین باید یک منبع تغذیه برای آن درنظر بگیریم.

برق باتری

در این ساختنی خورشیدی هم از باتری های AA قابل شارژ استفاده خواهیم کرد. سه تا از این باتری های معمولی برای این شارژر

خورشیدی کافی است. باتری های قابل شارژ ۱٫۲ ولت خروجی دارند و با استفاده از سه تا از آنها به یک ولتاژ ۳٫۶ ولتی می رسیم.

این میزان برای ساخت این نوع شارژر کامل ایده آل است. اگر فقط از دو باتری استفاده کنیم، ولتاژ به سرعت به کمتر از ۲ ولت

کاهش می یابد و اگر از چهار باتری استفاده کنیم، مجبور می شویم سلول های خورشیدی بزرگتری انتخاب کنیم.

برق خورشیدی

وقتی که باتری ها را شارژ می کنیم .به یک ولتاژ بسیار کم نیاز داریم تا شارژ باتری ها را شروع کند. تا زمانیکه این میزان درحداقل نگهداشته شود، باتری ها می توانند آمپراژ (جریان) را قبول کنند. ولتاژ بالاتر باعث نمی شود باتری ها زودتر شارژ شوند.

طبق قانون کلی استفاده از انرژی خورشیدی ، همیشه باید ۱٫۵ برابر ولتاژی که نیاز دارید را ایجاد کنید. بخاطر ناپایداری و بی ثبات بودن ماهیت نور خورشید ، به کمی فضای اضافه نیاز داریم تا این نقص را برطرف کند. منبع باتری ما ۳٫۶ ولت است و با استفادهاز سلول خورشیدی ۶ ولتی ، این میزان اضافی فراهم میشود.

آمپراژ (جریان) جنبه ای از الکتریسیته است که الکترونیک را وارد باتری های ما می کند. باتری های ما هم مثل تمام باتری ها ازطریق یک واکنش شیمیایی انرژی را ذخیره می کند و به همین خاطر قوانین بخصوصی دارد.

وقتی از یک آداپتور دیواری برایچون سلول خورشیدی ما فقط ۸۰ میلی آمپر است، باتری های شارژر ما کاملاً صحیح کار خواهند کرد. یکی از جنبه های مثبت روش شارژ آهسته این است که باتری ها هیچوقت بیش از حد شارژ نمی شوند و وقتی باتری ها پر شوند، روند شارژ متوقف میشود.

در تصویر بالا می توانید دیاگرام مدار این ساختنی را ببینید. این مدار طوری طراحی شده است که سلول خورشیدی مرتب باتری ها را شارژ کند و سوئیچ ضامنی هم مدار USB را روشن و خاموش می کند.

دیود به این خاطر در مدار بکار رفته است که از جریان یافتن برق در جهت غلط و به سمت سلول های خورشیدی جلوگیری کند. این یکی از رایج ترین دیاگرام ها برای ساخت شارژرهای خورشیدی است.

میتوانید تنظیمات کلی را براحتی براساس نیاز پروژه تان تغییر دهید و مقیاس آن را بزرگ یا کوچک کنید.

گام پنجم : جعبه برش لیزری

برای این پروژه یک جعبه برش لیزری هم طراحی کرده ایم. تمام قطعات این جعبه به راحتی در هم چفت می شوند. این جعبه از تخته سه لای ۳ میلیمتری ساخته شده است. فایل طراحی جعبه هم در فایل ضمیمه پست موجود است و درصورت دسترسی به کاتر لیزری می توانید از آن استفاده کنید. اگر هم وقت دارید می توانید کمی وقت صرف تزیین جعبه و رنگ کردن و سنباده زدن آن بکنید.

اگر به کاتر لیزری دسترسی ندارید، راه های بسیار آسانتری هم برای ساخت محفظه شارژر خورشیدی وجود دارد. حتی می توانید از جعبه های پلاستیکی خوراکی ها هم با خیال راحت استفاده کنید. جعبه های پلاستیکی گزینه بسیار خوبی هستند زیرا براحتی یافت می شوند، ارزان هستند و خیلی راحت می توان آنها را تغییر داد.

می توانید از جعبه های مخصوص مدارهای الکترونیک هم استفاده کنید. البته این جعبه ها کمی گرانتر هستند.

بهتر است در صورت امکان از جعبه های فلزی استفاده نکنید. جعبه های فلزی بویژه جعبه های از جنس قلع براحتی می توانند مداررا کوتاه کنند و اصلاح این مشکل کمی سخت است.

گام ششم : سلول خورشیدی را لحیم کنید.

 

سه سیم ۱۵ سانتیمتری ببرید.

با استفاده از سیم لخت کن، ۶ میلیمتر از سر همه سیم ها را لخت کنید. (در همین مرحله می توانید بسته بندی باتری ها را هم انجام دهید).

دو تکه از سیم ها را بردارید و یکی را به زبانه مثبت سلول خورشیدی و یکی را به زبانه منفی سلول خورشیدی لحیم کنید.

اگر قصد دارید از جعبه برش لیزری استفاده کنید، به کف سلول خورشیدی نوار فوم بچسبانید. پوشش محافظتی نوار را جدا نکنید چون تا پایان پروژه نمی خواهیم سلول را سفت کنیم.

گام هفتم : باتری و دیود را وصل کنید

     

گام هشتم : سوئیچ ضامنی را وصل کنید

اول؛ سیم های منفی سلول خورشیدی و بسته باتری که به هم پیچانده اید را بردارید و آنها را به پین وسطی سوئیچ ضامنی لحیم کنید.

دوم؛ سیم های ۱۵ سانتیمتری باقی مانده را بردارید و آنها را به یکی از پین های خروجی باقیمانده لحیم کنید. فرقی نمی کند کدان پین را انتخاب می کنید.

اگر نمی توانید سیم ها را از سوراخ های کوچک روی پین های ضامن رد کنید، نگران نباشید. فقط کافی است از کسی کمک بگیرید و آنها را براحتی به کناره پین ها لحیم کنید.

در ضمن بخاطر داشته باشید که سوئیچ ضامنی از فلز و پلاستیک ساخته شده است. اگر هویه را بیش از حد در جایش نگهدارید، ممکن است آن را آب کنید.

اگر برای ساخت شارژر خورشیدی از مدار مخصوص Apple استفاده می کنید باید مرحله بعد را هم بخوانید زیرا جانمایی و لحیم کاری آن مدار کمی متفاوت است.

اول؛ پایه باقیمانده دیود را سوراخ مثبت مدار USB رد کنید. پایه را خم کنید و در جایش لحیم کنید. قسمت اضافی سیم را ببرید.

دوم؛ سیمی که از سوئیچ ضامنی می آید را بردارید و آن را از سوراخ منفی مدار USB رد کنید. پایه را خم کنید و در جایش لحیم کنید. قسمت اضافی سیم را ببرید.

لحیم کاری از طریق قسمت های سوراخ شده آسان است. هویه را طوری فشار دهید که هم با حلقه نقره ای دور سوراخ و هم با سیم برخورد کند. برای لحیم کردن این سیم ها فقط به مقدار بسیار کمی هویه نیاز دارید.

گام دهم : مدار Apple

اول؛ در زیر برد می توانید علائم مثبت و منفی مدار را پیدا کنید.

دوم؛ پایه باقیمانده دیود را دور زبانه مثبت برد مدار بپیچید. حالا سیم را سرجایش لحیم کنید.

سوم؛ سیمی که از سوئیچ ضامنی بیرون می آید را دور زبانه منفی برد مدار بپیچید. حالا سیم را سرجایش لحیم کنید.

چهارم؛ تمام قسمتی های اضافی سیم ها را ببرید.

در این مرحله شارژر خورشیدی USB شما باید کار کند. یک گجت USB را بردارید و آن را به شارژر خورشیدی وصل کنید.

 

 

 

توضیحات محصولگام دوازدهم : جعبه را مونتاژ کنید.

در این مرحله نباید پیچ ها را کاملاً سفت کنیم. فقط قدری آنها را سفت کنید که از جایشان نیفتند. در

انتهای کار این پیچ ها را سفت خواهیم کرد.

وقتی کف جعبه و چهار قطعه کناری را کنار هم قرار دادید، باید قطعات دیگر را داخل جعبه قرار دهید. مقداری نوار فوم روی

بسته باتری قرار دهید و مقدار کمی هم روی مدار بگذارید. با اینکار راحت تر می توانید قبل از چسباندن بسته باتری، سوئیچ

ضامنی را در جایش قرار دهید. وقتی بسته باتری را داخل جعبه می گذارید، جعبه را بلند کنید و از هر دو طرف فشار بیاورید. خوب فشار دهید تا بسته باتری کاملاً سفت شود.

شارژر خورشیدی USB آماده است.

هوشمند سازی منازل با استفاده از مرکز کنترل موبایلی

مرکز کنترل هوشمند

مرکز کنترل هوشمند به جهت شکستن بت بزرگ هزینه های گزاف هوشمندسازی منازل،محصول استراتژیک مجموعه فراهوش می باشد.

امروزه مدیریت،برنامه ریزی و کنترل ازراه دور وسایل ساختمان جهت صرفه جویی درانرژی،مدیریت زمان ورفاه بیشتردر زندگی روزمره، هاگشته است.

بابررسی وسایل هوشمند کاربردی دربازار،موفق به تولید مرکز کنترل فراهوش بادارابودن کلیه قابلیت های موجود درزمینه هوشمندسازی شده است.

ویژگی های مرکز کنترل فراهوش

۱-کنترل کلیه دستگاه های متصل به مرکزکنترل ازهرنقطه ایران به کمک اپلیکیشن اختصاصی فراهوش.

این محصول قابلیت کنترل 250 کلید متصل به دستگاه به صورت بی سیم است.

کنترل کلیه دستگاه های متصل به چهار خروجی با سیم از راه دور از هر نقطه ازطریقSMSمی باشد.

2-یکی دیگر از امکانات فوق العاده مرکز کنترل ازهرنقطه ایران به کمک اپلیکیشن فراهوش کنترل کلیه وسایل ریموت دار (نظیر کولر، تلویزیون و …. )

هوشمند،مدیریت وکنترل کلیه دستگاه های ریموت دار مانند کولر ، تلویزیون ، درب کرکره ای، گیرنده های دیجیتال و … بوده وکلیه این دستگاه ها با استفاده از مرکز کنترل هوشمند فراهوش و به کمک اپلیکیشن،این دستگاه ازتمامی نقاط کشور تحت کنترل می باشند.

3-کنترل دمای محیط

ثبت بازه دمایی مورد نیاز محیط برای کارایی کلیه دستگاه های متصب به مرکز.همچنینگزارش اتوماتیک دستگاه درمواقع تغییرات دمایی خارج ازبازه تعیین شده توسط مدیردستگاه از دیگر قابلیت های این دستگاه می باشد.

4-تعریف بازه ولتاژ و بازه زمانی برای دستگاه های متصل

حفاظت از دستگاه های برقی دربرابرخطرات احتمالی ناشی از نوسان و شوک های الکتریکی همیشه امری حیاتی بوده است.

مرکز کنترل هوشمند فراهوش باداشتن سیستم تعیین بازه ولتاژو زمان راه اندازی دوباره دستگاه ها این نگرانی راکاملابرطرف کرده است.

به این ترتیب که کاربرمیتواند متناسب بانوع دستگاه متصل به مرکزکنترل برای محافظت ازآن دربرابرنوسانات برق اقدام به تعریف بازه ولتاژمناسب است.و همچنین جهت شروع به کار مجدد دستگاه، اقدام به تعریف زمان مناسب نماید.

5-تعریف بازه جریان برای دستگاه های متصل

تعیین بازه جریان مناسب برای کلیه دستگاه های متصل و همچنین گزارش اتوماتیک دستگاه درمواقعی که دستگاه ها باجریانی خارج ازبازه تعیین شده درمدار باشند،ازقابلیت های کاربردی این دستگاه است.

6-مجهز به گزارش گیری از حالت دستگاه ها

با استفاده ازقابلیت گزارشگیری دراپلیکشن محصول کاربرمیتواند ازوضعیت دما،ولتاژ،جریان،وضعیت باتری وهمچنین وضعیت روشن یاخاموش بودن پریزها اطلاع حاصل نماید.

7-مجهز به سیستم های ضد سرقت

مقابله با سرقت از کلیه اماکن همیشه ازبدیهات عرضه هوشمندسازی بوده است.میتوان ازسیستم های ضدسرقت به پرطرفدارترین محصولات هوشمند اشاره کرد.این محصول علاوه بر کاربردهای یاد شده با بهره مندی از سیستم ضد سرقت ، قابلیت اعلام وضعیت مشکوک به سرقت از طریق آژیر ، ارسال تماس صوتی و یا ارسال SMS به کاربر را دارا می باشد.

8-محافظت از ساختمان در برابر نوسانات برق و حذف کلیه محافظ های وسایل الکترونیکی

با به کار گیری مرکز کنترل فراهوش دیگر نیاز به صرف هزینه اضافی بابت نصب انواع محافظ نبوده و  این محصول علاوه بر ارائه سرویس های مشروحه ، به عنوان محافظ کل مجموعه ساختمان عمل می کند.

9-ثبت 100 تایمربرای هرخروجی ازدستگاه

ازکاربردهای دیگردستگاه قابلیت تعریف100تایمربا بازه های متفاوت درروزهای مختلف هفته برای هریک ازچهارخروجی آن میباشد.

10-مجهز به صفحه نمایشگردما،ولتاژ،وضعیت کلید هاو….

علاوه برقابلیت گزارشگیری وضعیت دما،ولتاژ،جریان و … بابهره گیری ازاپلیکیشن،موارد یادشده قابل مشاهده برروی LCDدستگاه میباشد.

برای نصب مرکزکنترل نیازبه هیچ گونه کنده کاری وسیم کشی مجددنبوده واین دستگاه قابلیت نصب شدن درکلیه ساختمان ها رادارد.

کلید لمسی هوشمند تک پل دو پل سه پل و چهارپل

نحوه استفاده از کلید لمسی هوشمند

کلید لمسی فراهوش می‌تواند یکی از هیجان‌انگیزترین خریدهای شما هنگام نوسازی و تغییر خانه یا دفاتر اداری باشد.

کلید و پریزهای لمسی یا همان تاچ جایگزین‌های جذاب و البته کاربردی و مفیدی برای کلید و پریزهای قدیمی هستند.

پس اگر شما هم به فکر تعویض کلید و پریزهای قدیمی و مکانیکی خود با کلید رسمی هستید؛ صفحه مناسبی را برای مطالعه انتخاب کرده‌اید.

به طور کلی کلید و پریزهای امروزی دارای تنوع زیادی هستند که می‌توانند به خوبی با دکوراسیون شما نیز هماهنگ شوند؛

و البته کلید لمسی شاید بهترین نوع این تغییر باشد. کلیدهای لمسی علاوه بر زیبایی و جذابیت خاصی که ارائه می‌دهند؛

کیفیت زندگی شما در خانه را نیز تحت تاثیر مثبت قرار می‌دهد.

ویژگی‌های کلید لمسی هوشمند

کلید لمسی از انواع تکنولوژی‌های لمس مختلف استفاده می‌کند؛ که متداول‌ترین آنها صفحه‌های لمسی خازنی، صفحه‌های لمسی مقاومتی و صفحه‌های لمسی پیزوالکتریک است. قطعا شما پیش از دیدن کلید لمسی هوشمند قالب این تکنولوژی‌ها را در گوشی‌های هوشمند خود دیده‌اید. صفحه اولین گوشی‌های لمسی از تکنولوژی صفحه لمسی خازنی بهره می‌برد. این صفحات نیازمند فشاری محدود روی صفحه بودند و به کاربر احساسی مبنی بر وجود نوعی مایع ژله مانند زیر صفحه نمایش را متبادر می‌کرد

پس از آن صفحات مقاومتی آمدند. این صفحات دقت بالاتری داشته و حساسیت بیشتری به لمس دارند. این صفحات لمسی را در گوشی‌های هوشمند چند سال گذشته دیده‌اید. اما در کلید لمسی مسئله انتخاب تکنولوژی صفحات لمسی مسئله متفاوتی است؛ و بسته به نوع و کاربرد صفحه مورد نظر می‌تواند انتخاب متفاوتی داشت. از این رو هنگام انتخاب این موضوع تنها یکی از موضوعات مهم در انتخاب کلید لمسی است.

از همه مهم‌تر جالب است که بدانید کلیدهای لمسی قابلیت هماهنگی خوبی با امکانات برق‌کشی ساختمان‌های قدیمی دارند. به نوعی که می‌توانید بدون ایجاد تغییر در سیستم سیم‌کشی ساختمان و با استفاده از همان قوطی‌های تقسیم قدیمی، از مزیت کلید لمسی و کاربردهای آن به بهترین وجه ممکن استفاده کنید.

چند نمونه از سودمندی های کلید لمسی

چند نمونه از سودمندی های کلید لمسی

اگر قصد خرید و یا استفاده از از کلید لمسی را دارید باید حتما به چند مورد که از فواید این مهم به شمار می رود را بدانید، پس با الو مستر برق همراه باشید؛

  برای هریک از کلید های لمسی می توان چندین دستور العمل در نظر گرفت این مهم به این معناست که تمامی کلید های لمسی قبلیت و خاصیت برنامه پذیری را دارا می باشند.

  ولتاژهای مصرفی در ساخت انواع کلیدهای لمسی از رنج گسترده ای برخوردار می باشد که شما مشتریان عزیز می توانید مناسب با شرایط هر پروژه از آن بهره مند شوید.

  کلید های لمسی برای تمامی خانه های هوشمند مناسب می باشد و در تمامی خانه های هوشمند کاربرد بسیار بالایی دارد.

  ولتاژهای مصرفی در ساخت انواع کلیدهای لمسی فراهوش از رنج گسترده ای برخوردار می باشد که شما مشتریان عزیز می توانید مناسب با شرایط هر پروژه از آن بهره مند شوید.

  کلید های لمسی فراهوش برای تمامی خانه های هوشمند مناسب می باشد و در تمامی خانه های هوشمند کاربرد بسیار بالایی دارد

  نصب آسان نیز یکی از فواید این محصول به شمار می رود که باید بدانید که حتی با قوطی های قدیمی نیز سازگاری دارد.

  این کلید های لمسی دارای قابلیت سفارشی سازی نیز می باشند که شما می توانید در نوع های 1 تا 4 پل آن را سفارش دهید.

  دارای قابلیت استفاده از تکنولوژی پوشش پنل شیشه ای نیز می باشد که به جای پلکسی استفاده شده است و باید بدانید که دارای قابلیت ضد خش و خط خوردگی نیز می باشد.

  گفتنی است که این مهم باعث می شود که لمس کاربر بسیار سریع تر و بهتر عمل کند.

  این کلید ها هیچ گونه تداخلی با تمامی کلید های لمسی موجود در بازار ندارد و علاوه بر این ویژگی می تواند از روی مانیتور ها و یا اپلیکیشن خانه هوشمند قابل دسترسی باشد.

..

مچ بند RFID سیلیکونی

دستبند یا مچ بند RFID

این دستبند ها که به دستبند هوشمند استخری یا مچ بند RFID دارای یک آنتن می باشد. که دور تا دور دستبند را به طور کامل احاطه کرده است.
این آنتن به وسیله القا امواج، اطلاعات را به صورت بی سیم انتقال می دهد. از این دستبند یا مچبند استخری یا مچ بند ورزشی در شارژ کردن بوفه، شارژ زمان استخر و … می توان استفاده نمود.
این مچبند های استخری حافظه های متفاوتی دارد که بسته به نیاز مشتری می تواند متغیر باشد .و همچنین دارای یک چیپست داخلی است که عمل خواندن و نوشتن اطلاعات بر روی آن میسر شده است.
این دستبند بدنسازی میتواند به مواردی از جمله دستگاه های اکسس کنترل و دستگاه های حضور و غیاب ارتباط برقرار کند.
از این نوع مچ بند در تمام مکان های ورزشی یا استخری و بدنسازی می توان استفاده نمود. از دیگر خاصیت های این مچ بند می توان به ضد آب بودن آن اشاره کرد.

ماژول RFID آر اف آی دی چه کاربردی دارد ؟

سامانه شناسایی بی‌ سیمی RFID

سامانه شناسایی بی‌ سیمی RFIDیا Radio Frequency Identification قادر به تبادل اطلاعات با تگ‌ها، برچسب‌های RFID با مرکز است.

استفاده از تکنولوژی RFID می تواند بسیاری از مسائل را برطرف نماید. با توجه به این که امواج رادیویی قادر به حرکت در بین اکثر مواد غیرفلزی می باشند، امکان استفاده از تکنولوژی RFID در حوزه های گسترده…

ریموت

ریموت 4 -8 – 12 – 15 – 18 کاناله 

ریموت 4 کانال 315mhz

ریموت 4 کانال با فرکانس کاری 315 مگاهرتز با استاندارد کدثابت که توسط باتری 12 ولت مخصوص ریموت ها تغذیه می‌شود.

ریموت 4 کانال کدفیکس با فرکانس کاری 315 مگاهرتز که دارای باتری بوده و آماده به کار است،
بدین وسیله به راحتی می توانید با کمک یک گیرنده ریموت کدفیکس 4 کاناله چندین وسیله را از طریق رله خاموش و روشن نمایید.( ریموت درب اتوماتیک ، ریموت دزدگیر اماکن و… )

ریموت کنترل وسیله انتقال فرمان به مرکز کنترل می باشد. ارتباط میان ریموت کنترل و مرکز فرمان با واسطه رسیور انجام می شود.

فرمان حرکت به کمک سیگنال های ماکروویو به رسیور منتقل شده و در رسیور سیگنال حامل از سیگنال فرمان جداسازی میشود.

سپس رسیور سیگنال فرمان را رمز گشایی (دکود) می نماید و این فرمان به مرکز کنترل منتقل شده و عملیات متناسب با آن انجام می شود.

فرکانس کاری ریموت و رسیور باید یکسان باشد تا فرآیند ارسال و دریافت اطلاعات میان آن دو مقدور باشد.

پرکاربردترین فرکانس ها در ریموت کنترل های مورد استفاده در زمینه های مختلف  315MHz، 433MHz و 868MHz می باشند.

کارت RFID

از شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) برای تشخیص و ردیابی برچسب های متصل بر روی اشیاء استفاده می شود. برچسب ها حاوی اطلاعات ذخیره شده الکترونیکی هستند. برچسب ها همچنین می توانند در مغازه ها و انبارها برای تسریع در پرداخت و جلوگیری از سرقت توسط مشتریان و کارمندان استفاده شوند. برچسب های RFID  کدهای هوشمند هستند که می توانند به یک سیستم شبکه متصل شوند تا هر محصولی را که در سبد خرید شما قرار داده است، ردیابی کند. بسیاری از تولید کنندگان از برچسب ها، برای ردیابی محل هر یک از محصولات خود در انبار و یا سردخانه های مواد غذایی استفاده می کنند تا زمانی که از قفسه بیرون می آید و در سبد خرید قرار می گیرد. دیگر مشتری در صف، منتظر نماند.

اکسس کنترل فراهوش لمسی را بهتر بشناسیم

اکسس کنترل فراهوش لمسی چیست ؟

یکی از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا در صنعت کنترل تردد افراد می باشد دستگاه های اکسس فراوش لمسی  کنترل جهت کنترل ورود و خروج اماکن استفاده می شود که از طریق خروجی رله به انواع قفل های  برقی مانند قفل مقابل برقی، مگنت متصل می شود و از طریق چهره، اثر انگشت، کارت به درب فرمان میدهد تا درب باز شود.

اکسس کنترل فراهوش لمسی به مجموعه ساز و کار های امینتی گفته می شود که زمان و تعداد دسترسی افراد به یک مکان خاص را تعیین میکنند و صرفت به دسته ای خاص از افراد اجازه ی استفاده یا بازدید و یا عبور از یک نقطه ی خاص را می دهند.

در یک مفهوم ساده تر اکسس کنترل فراهوش لمسی  را می توان کنترل دسترسی افراد به نقاط خاص از یک ساختمان یا وسیله با استفاده از تکنولوژیهای مدرن تعریف کرد اکسس کنترل فراهوش لمسی   برای مراکز امنیتی و یا پر تردد از اهمیت ویژه ای بر خوردار است. از جمله این مراکز می توان به اتاق سرور، فرودگاه ها،بانک ها، شهربازی ها، ایستگاه های مترو و.. اشاره نمود.

اکسس کنترل فراهوش لمسی تعیین می کند که چه کسی در چه زمانی و به چه تعداد به یک وسیله یا یک مکان خاص دسترسی داشته باشد و همین امر ضریب امنیت را به شکل قابل توجهی بالا می برد. علاوه بر این دستگاه هایی که برای کنترل دسترسی به کار می روند می توانند برای ورودی و خروجی انبارها نیز مورد استفاده قرار گیرندهدف نهایی اکسس کنترل فراهوش لمسی افزایش امنیت، مکان، اموال و اطلاعات است که موجب حفظ سرمایه و افزایش بهره وری می شود.

انواع دستگاه های اکسس کنترل فراهوش لمسی

اکسس کنترل فراهوش لمسی  در  تشخیص چهره – اثر انگشتی و کارتی

برای میزان کنترل دسترسی افراد به مکان ها و وسایل خاص از شیوه های بسیار متفاوتی استفاده می شود که هر شیوه بسته به نوع مکان و میزان اهمیت و سخت گیری در آن مکان متفاوت می باشد

اکسس کنترل فراهوش لمسی  در سیستم مدیریت تردد

این نوع سیستم ها عموما برای تعیین دسترسی افراد به گذرگاه ها و اتاق ها و مکان های خاص می باشد و در آن ها از نرم افزار و دستگاه های بخصوص استفاده می شود. این نوع سیستم ها در دو دسته ی زیر طبقه بندی می شوند.

1) دستگاه های متکی به خود:

این دستگاه های عموما تمام تنظیمات آن ها بر روی دستگاه می باشد و نیاز به کامپیوتر و یا سیستم خارجی ندارند ومی توان تعریف کارت و یا کاربر جدید را از طریق خود دستگاه انجام داد

2) دستگاه های متکی به خود و قابل برنامه ریزی با کامپیوتر :

تفاوت این دسته از دستگاه ها با دسته ی قبلی خود این است که نه تنها می توان ازطریق خود دستگاه عملیات برنامه ریزی آن را انجام داد، بلکه می توان از طریق نرم افزار نیز برای آن برنامه ریزی انجام داد و این به عنوان یکمزیت برای آن به حساب می آید.

انواع روش های اکسس کنترل فراهوش لمسی  در زندگی افراد

اعتبار سنجی

مهمترین نکته در مورد این دستگاه ها، بالا بردن سطح امنیت است. در واقع تمامی دستگاه های کنترل دسترسی ( اکسس کنترل  فراهوش ) ، با  یک اعتبار کار می کنند. اعتبار، یک هویت کامپیوتری است  که مانند یک مجوز برای ورود و خروج، به افراد داده می شود و افراد در مواجه شدن با دستگاه های کنترل دسترسی ( اکسس کنترل ) مورد نظر، از آن برای ایجاد مجوز و تاییدیه، استفاده می کنند.

کارت های هوشمند

کارتی که توسط یک سازمان به کاربر داده می شود. این کارت ها برای افراد ( کارمندان یا مدیران ) صادر می شود و

هنگام ورود در سازمان، کارت را بر روی دستگاه کنترل دسترسی ( اکسس کنترل ) قرار می دهیم، پس از تایید اعتبار، اجازه ورود یا خروج

داده می شود وزمان آن نیز ثبت می گردد .رمز : عدد یا کدی که توسط سازمان به کاربر داده می شود.

برای ورود یا خروج باید رمزی را که قبلا در دستگاه کنترل دسترسی ( اکسس کنترل فراهوش لمسی   )تعریف شده (شناسایی اعتبار)، وارد کنیم، در صورت درست بودن، رمز تایید شده و در باز خواهد شد و در صورت اشتباه بودن ، دستگاه، اعلام می کند.

اثر انگشت :

اثر انگشت کاربر نیز مانند رمز، باید از قبل برای دستگاه تعریف شود و کافی است انگشت مورد نظر، بر روی دستگاه قرار

بگیرد و دستگاه کنترل دسترسی ( اکسس کنترل فراهوش لمسی  ) ، پس از مقایسه اثر انگشت، در صورت درست بودن، به فرد اجازه ورود یا خروج خواهد داد و زمان ورود و خروج او را نیز ثبت می کند (مثلا در ادارات).

شناسایی چهره : هنگام ورود به ساختمان یا مکان های خاص، تصویر صورت بوسیله اکسس کنترل فراهوش لمسی   ، اسکن شده و با لیست  عکس های موجود در دستگاه مقایسه می شود، و در صورت شناسایی چهره و تایید، اجازه ورود داده شده و زمان ورود ثبت می شود.

جهت محدود کردن پرسنل در محدوده زمانی تعریف شده بر روی سیستم های کنترل تردد  (Access Control) می‌توانید شماره و نام محدوده زمانی را وارد کرده و سپس ساعت ورود و خروج مجاز در هر روز را مشخص کرده و ذخیره کنید.

اما هدف نهایی تمام این دستگاه های اکسس کنترل فقط افزایش میزان امنیت و بهره وری سرمایه می باشد که در همه ی دستگاه ها قابل دسترسی می باشد.